Náš čas

Autor: Milan Ružička | 21.3.2016 o 0:00 | (upravené 21.3.2016 o 18:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  143x

Čas každého organizmu a každého z nás začal plynúť v okamihu spojenia sa zárodočnej bunky otca s bunkou matky. Ako bude tento čas vývoja prebiehať, závisí od miesta a podmienok postredia kde k tomuto spojeniu došlo.

Naše miesto na Zemi sa môžeme pokúsiť nájsť, alebo určiť ešte počas nášho života, ale vo večnosti a nekonečnu ho budeme veľmi ťažko hľadať. Čas je dimenziou pohybu a zmeny. Máme čas prítomný, minulý a budúci. Je to fenomén pominutelnosti, pretože to čo je teraz, za chvílu už nebude. Čas meriame dĺžkou toho čo bolo a čo bude. Čas každého znás meriame z praktického hľadiska, od narodenia  až po definitívny odchod do iných dimenzii. Miesto, kde tento čas beží, je realita, pretože vždy sme na nejakom mieste, či nuž staticky v určitom priestore, pozíciou v spoločnosti, v rodine, v zamestnaní, v konaní alebo v myšlienkach a spôsobe života.

Čas každého organizmu a každého z nás, začal plynúť v okamihu spojenia sa zárodočnej bunky otca s bunkou matky. Ako bude tento vývoj prebiehať závisí od miesta kde k tomuto spojeniu došlo. Je to telo matky, ktoré vytvára prostredie zárodku života.  Podmienky prostredia v maternici vytvára organizmus matky, jej telesný a duševný stav. Matka má bezprostrednú zodpovednosť za zdravý vývoj nového tvora, za jeho životné prostredie v jej tele od splodenia až po pôrod. Matka však nemôže byť jediná zodpovedná za vznik a vývoj nového organizmu, či už je to ľudský, alebo živočíšny. Pri živočíšnom si príroda na to vytvára vlastné rodové mechanizmy, ktoré smerujú k zachovaniu druhu. Ľudská spoločnosť má vo svojom genetickom vybavení základ v rodovom spoločenstve. Rodina má zodpovednosť za životné prostredie a podmienky pre život matky ako nositelky života. Nielen rodina, ale aj spoločnosť zodpovedá za život a zdravie novej populácie (Aj to je politika!) 

Rodičia podielajúci sa na stvorení nového života si musia uvedomiť, (pred počatím!) či sú a budú schopní zabezpečiť zdravý a dôstojný život budúceho potomka. Túto zodpovednosť, pri vytváraní podmienok, majú nielen pre fyzické, materiálne, ale aj pre psychické a vedomostné schopnosti nového tvora, ako pre jeho osobný život, ale aj ako platného člena ľudského spoločenstva.

Náš čas, od príchodu na svet, má tri základné obdobia, Prvé-juvenilné je v rukách našich rodičov a rodiny, ktorá sa stará o našu prípravu na obdobie našej zrelosti. V druhom období-plného rozkvetu, sa sami stávame zodpovední za to aký bude náš život. Tretie-seniorské obdobie je čas, kedy nám ubúdajú  sily a potrebujeme tých, ktorým sme zabezpečovali prvé obdobie života.(To sú klasické tri groše z rozprávky.)

Náč čas plynie od počastia až po náš odchod z tohoto sveta a je aj v našich rukách!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?