Náš čas

Autor: Milan Ružička | 21.3.2016 o 0:00 | (upravené 21.3.2016 o 18:21) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  133x

Čas každého organizmu a každého z nás začal plynúť v okamihu spojenia sa zárodočnej bunky otca s bunkou matky. Ako bude tento čas vývoja prebiehať, závisí od miesta a podmienok postredia kde k tomuto spojeniu došlo.

Naše miesto na Zemi sa môžeme pokúsiť nájsť, alebo určiť ešte počas nášho života, ale vo večnosti a nekonečnu ho budeme veľmi ťažko hľadať. Čas je dimenziou pohybu a zmeny. Máme čas prítomný, minulý a budúci. Je to fenomén pominutelnosti, pretože to čo je teraz, za chvílu už nebude. Čas meriame dĺžkou toho čo bolo a čo bude. Čas každého znás meriame z praktického hľadiska, od narodenia  až po definitívny odchod do iných dimenzii. Miesto, kde tento čas beží, je realita, pretože vždy sme na nejakom mieste, či nuž staticky v určitom priestore, pozíciou v spoločnosti, v rodine, v zamestnaní, v konaní alebo v myšlienkach a spôsobe života.

Čas každého organizmu a každého z nás, začal plynúť v okamihu spojenia sa zárodočnej bunky otca s bunkou matky. Ako bude tento vývoj prebiehať závisí od miesta kde k tomuto spojeniu došlo. Je to telo matky, ktoré vytvára prostredie zárodku života.  Podmienky prostredia v maternici vytvára organizmus matky, jej telesný a duševný stav. Matka má bezprostrednú zodpovednosť za zdravý vývoj nového tvora, za jeho životné prostredie v jej tele od splodenia až po pôrod. Matka však nemôže byť jediná zodpovedná za vznik a vývoj nového organizmu, či už je to ľudský, alebo živočíšny. Pri živočíšnom si príroda na to vytvára vlastné rodové mechanizmy, ktoré smerujú k zachovaniu druhu. Ľudská spoločnosť má vo svojom genetickom vybavení základ v rodovom spoločenstve. Rodina má zodpovednosť za životné prostredie a podmienky pre život matky ako nositelky života. Nielen rodina, ale aj spoločnosť zodpovedá za život a zdravie novej populácie (Aj to je politika!) 

Rodičia podielajúci sa na stvorení nového života si musia uvedomiť, (pred počatím!) či sú a budú schopní zabezpečiť zdravý a dôstojný život budúceho potomka. Túto zodpovednosť, pri vytváraní podmienok, majú nielen pre fyzické, materiálne, ale aj pre psychické a vedomostné schopnosti nového tvora, ako pre jeho osobný život, ale aj ako platného člena ľudského spoločenstva.

Náš čas, od príchodu na svet, má tri základné obdobia, Prvé-juvenilné je v rukách našich rodičov a rodiny, ktorá sa stará o našu prípravu na obdobie našej zrelosti. V druhom období-plného rozkvetu, sa sami stávame zodpovední za to aký bude náš život. Tretie-seniorské obdobie je čas, kedy nám ubúdajú  sily a potrebujeme tých, ktorým sme zabezpečovali prvé obdobie života.(To sú klasické tri groše z rozprávky.)

Náč čas plynie od počastia až po náš odchod z tohoto sveta a je aj v našich rukách!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Atentátnik zabil na koncerte v Manchestri 22 ľudí

Polícia potvrdila, že vo vstupnej hale sa odpálil samovražedný atentátnik. Medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Teror siahol na deti

Útok na štadión plný mladých ľudí jasne naznačuje, že pre teroristov neexistujú hranice.

SVET

Briti vedia bojovať proti terorizmu, no nezastavia všetkých

Prečo boli tak často o krok pred teroristami?


Už ste čítali?